Łamigłówki z zapałkami doskonale ćwiczą wyobraźnię przestrzenną. Sprawdź, ile zajmie Ci rozwiązanie zagadki z rybką

Umiejętność myślenia przestrzennego bywa w życiu bardzo pomocna.

Zdolności umysłowe są jak mięśnie – by z nich w pełni korzystać, trzeba je ćwiczyć. Najlepiej regularnie podejmować się różnorodnych intelektualnych wyzwań, które ćwiczą pamięć, logiczne myślenie czy wyobraźnię przestrzenną. Dzięki takiemu treningowi praca mózgu stanie się o wiele wydajniejsza.

Wyobraźnia przestrzenna to zdolność widzenia czegoś, czego jeszcze nie ma: to umiejętność tworzenia w umyśle obrazu, który będzie zgodny z tym, co może zaistnieć w rzeczywistości. Dobrze rozwinięta wyobraźnia przestrzenna to cenna umiejętność, znacznie ułatwiająca życie.

Wyobraźnię przestrzenną ćwiczy się w szkole np. podczas lekcji matematyki. Częstym zadaniem, z jakim się wtedy mierzą uczniowie, są zapałkowe rebusy, które polegają na przekształcaniu ułożonych figur, jedynie przy wykonaniu określonej liczby ruchów, zmieniających położenie zapałek.

Jesteście ciekawi, jak ma się wasza wyobraźnia przestrzenna? Możecie sprawdzić to za pomocą poniższej zagadki.

Z ośmiu zapałek ułożono rybkę płynącą w prawą stronę. Wasze zadanie polega na tym, by przełożyć zaledwie 3 zapałki i tym samym odwrócić kierunek, w którym zmierza rybka (po zmianie powinna płynąć w lewo i stanowić lustrzane odbicie obecnej figury).

Życzymy powodzenia, a rozwiązanie tej łamigłówki oczywiście znajdziecie na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply