3 logiczne zagadki, z którymi znacznie lepiej radzą sobie dzieci niż dorośli. Szkopuł tkwi w niestandardowym myśleniu, jakie posiadają najmłodsi

Kreatywność dziecka jest nieograniczona.

Człowiek nie rodzi się wszechwiedzący i musi stopniowo nauczyć się życia w otaczającej go rzeczywistości. W miarę upływu lat poznaje kolejne prawidłowości rządzące światem, dzięki czemu staje się odpowiedzialniejszy i samodzielniejszy. Dojrzewanie jest koniecznym i pozytywnym procesem, ale ma też swoje minusy.

Świat stopniowo pozbawia dziecka kreatywności i niestandardowego myślenia. Pociechy poznając zasady logiki, zaczynają selekcjonować swoje pomysły, ponieważ czują, że nie przystają do tego, czego uczą je dorośli.

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dlatego kawałek sznurka w ręku kilkulatka może być niezwykle fascynującą zabawką. Ta kreatywność przydaje się maluchom nie tylko podczas zabawy, ale także podczas rozwiązywania różnych zagadek, zwłaszcza tych wymagających niestandardowego myślenia.

Choć dorośli posiadają rozleglejszą wiedzę niż dzieci, to z niektórymi łamigłówkami radzą sobie gorzej niż kilkulatki, właśnie przez brak rozbudowanej wyobraźni niezważającej na zasady logiki. Jeśli jesteście ciekawi czy potraficie myśleć nieszablonowo, proponujemy zmierzyć się z 3 zagadkami, które dzieci  zazwyczaj rozwiązują w mgnieniu oka.

Zagadka nr 1: równanie na „piątkę”

Poniżej znajduje się niepoprawne równanie i trzeba zmienić w nim część znajdującą się przed znakiem równości. Wykorzystać to tego można tylko  cztery cyfry „5” już zapisane w działaniu oraz jedną cyfrę „4”, a wynik ma być równy 555.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : genial.guru

Reply