Zagadki z liczeniem figur geometrycznych są popularne, dlatego na przykładzie jednej z nich podajemy sposoby, jak szybko i skutecznie je rozwiązywać

O tym, że rozwiązywanie zagadek umysłowych jest ważne dla utrzymania mózgu w dobrej kondycji, nikogo nie trzeba przekonywać. W związku z tym internet pełen jest różnych łamigłówek, zagwozdek matematycznych i szarad. 

Jedną z popularniejszych zagadek jest liczenie figur geometrycznych. Wydaje się to proste, ale takie nie jest, bo poszczególne obrysy figur nakładają się na inne, więc trzeba liczyć kilkukrotnie, nie zapominając o głównym rysunku, w który wszystko zostało wpisane. Pod zagadką najczęściej podana jest liczba stanowiąca rozwiązanie łamigłówki, ale najczęściej już nikt nie wyjaśnia, w jaki sposób ów wynik został otrzymany.


counting-geometric-figures-p


Naukowcy szacują, że około 92% ludzi ma kłopot z poprawnym policzeniem figur geometrycznych w takiej zagadce. Problemem jest zazwyczaj brak obrania sobie sposobu liczenia, przez co wkrada się chaos i rozwiązanie nie wychodzi zgodne z rzeczywistym wynikiem.

W zagadkach z figurami najczęściej liczy się trójkąty i kwadraty

counting-geometric-figures-2


Poniżej prezentujemy właśnie taką geometryczną zagadkę z figurami. Proponujemy się z nią zmierzyć i spróbować policzyć kwadraty bez żadnych podpowiedzi, a dopiero później zajrzeć na drugą stronę artykułu, gdzie znajdziecie dobry wynik oraz filmik wyjaśniający, w jaki sposób można otrzymać prawidłowy wynik.

Ile kwadratów widzicie?

counting-geometric-figures-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : komando.com

Reply