To złudzenie optyczne wprawiło w osłupienie tysiące internatów. Sprawdź, czy potrafisz je wyjaśnić

Zmysł wzroku w największy sposób ułatwia orientację w otaczającym nas świecie.

Zadaniem zmysłów człowieka jest pomaganie mu w reagowaniu na otoczenie. Dzięki nim odbieramy sygnały ze świata i jesteśmy zdolni gromadzić doświadczenia. Choć zmysły pełnią w życiu ludzi kluczową rolę, to nie można im ufać, ponieważ nie zawsze działają tak sprawnie, jak byśmy tego chcieli.

 

Najbardziej zwodniczym zmysłem jest zmysł wzroku. Nie zawsze bowiem to, co widzimy, jest tym, czym jest w rzeczywistości. W internecie krąży mnóstwo zagadek pokazujących, jak złudzenia optyczne wprawiają nas w błąd. Ostatnio wszyscy stanęli przed nowym wyzwaniem: rozwikłaniem tajemnicy cienia zwykłego kabla.

Sfotografowany cień nie odpowiadał dość prostemu kablowi, który go rzucał. Przyjrzyjcie się fotce i spróbuje zgadnąć, jak to możliwe.

 

Tajemnica zagadkowego cienia z pętelką

Dlaczego widzimy pętelkę na cieniu kabla, a w rzeczywistości jest on prosty? Wszystkiemu winne jest światło. To, co widzimy w ogromnej mierze jest zależne od oświetlenia obiektu, które może wyostrzyć jego cechy, zakamuflować lub zmodyfikować kształt obiektu poprzez zmianę perspektywy.

W przypadku sfotografowanego cienia kabla od ładowarki, światło postanowiło zakpić z ludzkiego oka i padając pod odpowiednim kątem, stworzyło cień nieprzystający do rzeczywistości.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : deadbees.net


Reply