Ludzka bezmyślność oraz chęć zysku sprawiają, że nasza planeta zaczyna być na skraju wytrzymałości. Te zdjęcia obnażają wstrząsającą prawdę…

Ziemia jest domem nas wszystkich, dlatego dbałość o środowisko naturalne jest obowiązkiem każdego człowieka.

Trzecia planeta od Słońca daje swym mieszkańcom wszystko, czego potrzebują do życia: powietrze, wodę i pożywienie. Niestety ludzie nie potrafią się jej właściwie odwdzięczyć i zamiast troszczyć się o Ziemię, rujnują ją swą bezmyślnością i zachłannością, eksploatując jej zasoby do granic możliwości.

 

Czas wreszcie otworzyć oczy i głośno przyznać, że Ziemia zaczyna być na skraju swej wytrzymałości. Wiele jej cennych ekosystemów zostało zniszczonych, a zmiany klimatyczne doprowadzają do wymierania niektórych gatunków zwierząt i roślin.

Jeśli ludzkość się nie opamięta i nie zacznie skuteczniej dbać o środowisko naturalne Ziemi, za kilka stuleci życie na planecie może stać się dla ludzi niemożliwe…

 

Apele biologów czy ekologów na niewiele się zdają, bo sama rozmowa o problemach środowiska naturalnego jest mało sugestywna. Aby dotrzeć do świadomości ludzi, trzeba im nie tylko opowiadać, ale przede wszystkim pokazywać, czym tak naprawdę skutkuje działalność człowieka, by na własne oczy przekonali się, że jest ona zabójcza dla planety Ziemi.

Poniższa fotografia przedstawia filipińskie dzieci, próbujące w rzecznym wysypisku śmieci znaleźć coś do sprzedania.

Więcej fotografii znajdziecie na kolejnych stronach. 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifter.com.ua, wikipedia.org

Reply