Ludzka bezmyślność oraz chęć zysku sprawiają, że nasza planeta zaczyna być na skraju wytrzymałości. Te zdjęcia obnażają wstrząsającą prawdę…

Działalność kłusownicza

To zdjęcie przedstawia martwego słonia, który dla pozyskania kłów, został zabity przez szajkę kłusowników. Nielegalne zabijanie zwierząt to intratny biznes w wielu miejscach świata, dlatego doprowadził do wyginięcia pewnych gatunków zwierząt np. tygrysa jawajskiego czy zachodnio-afrykańskiego czarnego nosorożca.

 

Wycinka lasów 

By zarobić na drewnie lub zyskać miejsce pod działalność przemysłową czy rolną, wycina się tysiące kilometrów kwadratowych lasów. Poniżej można zobaczyć pozostałość po niegdyś pięknym lesie w Parku Narodowym Willamette w Oregonie (zdjęcie po lewej) oraz wylesione wierzchołki gór w Kanadzie (zdjęcie po prawej).

 

Ocieplenie klimatu a życie na biegunach

Coraz cieplejszy klimat na planecie sprawia, że zmienia się środowisko naturalne na biegunach. Lodowce topnieją, a tamtejsze zwierzęta tracą swe żerowiska. Poniższe zdjęcie przedstawia niedźwiedzia polarnego, który zmarł z głodu.

 

Nadmierne uprzemysłowienie i zaludnienie

Tak wyglądają krajobrazy w Bangladeszu, jednym z najbardziej zaludnionych i najbiedniejszych państw na świecie. Ubóstwo społeczeństwa i chęć poprawy sytuacji gospodarczej za pomocą taniej produkcji, sprawiają, że nikt nie dba tam o środowisko naturalne.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifter.com.ua, wikipedia.org


Reply