Ludzka bezmyślność oraz chęć zysku sprawiają, że nasza planeta zaczyna być na skraju wytrzymałości. Te zdjęcia obnażają wstrząsającą prawdę…

Topnienie lodowców 

Wzrost temperatury na Ziemi skutkuje topnieniem i cofaniem się lodowców. Wiele lodowców znaczne się zmniejszyło, w zaledwie kilkadziesiąt ostatnich lat, a ich dalsze topnienie doprowadzi do podniesienia się poziomu wody na Ziemi i zalaniu wielu przybrzeżnych terenów.

 

Zanieczyszczenie mórz i oceanów 

Wyrzucanie śmieci do wody czy wylewanie do niej ścieków, to częste praktyki w wielu miejscach na Ziemi. Odpadki pływające w wodzie to nie tylko zagrożenie dla morskich zwierząt, ale także dla ludzi, którzy wśród śmieci nie mogą bezpiecznie korzystać z uroków rekreacji w wodzie. Po lewej stronie zdjęcie surfera na zaśmieconej fali, a po prawej płetwala owiniętego siatką.

 

Produkcja zwierząt

Wiele osób uważa, że współcześnie zwierząt już się nie hoduje, a produkuje. Sporym problemem są np. fermy drobiu, gdzie ptactwo jest traktowane w okrutny sposób i faszerowanie paszą pełną antybiotyków.

 

Podwodne wysypiska

Wielkogabarytowe śmieci, których fale morskie nie są w stanie unieść, opadają na dno, gdzie tworzą wielkie wyspiaka. Poniższe zdjęcie przedstawia podwodne składowisko opon na dnie Pacyfiku.

 

Śmieciowe rzeki

Zanieczyszczanie wód lądowych w Azji jest coraz większe, a wiele rzek stało się całkowicie niezdanych do życia dla zwierząt. Zdjęcie po prawej prezentuje  Chitarum, najbrudniejszą rzekę na świecie, która znajduje się w Indonezji, zaś fotografia po lewej dziewczynkę pływającą na tratwie po rzece w mieście Navotas, które znajduje się na północ od Manili, stolicy Filipin.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifter.com.ua, wikipedia.org


Reply