Syn powiedział ojcu, że zakochał się w dziewczynie z sąsiedztwa, ale po jego słowach musiał z nią zerwać!

Rodzice nie zawsze zgadzają się z wyborami swoich dzieci. Sądzą, że wiedzą lepiej, bo są starsi, mądrzejsi i bardziej doświadczeni.

Zdarza się, że mimo wielkiego niezadowolenia potomków decydują za nich, ponieważ z góry wiedzą, że ich pomysły są lepsze i przyniosą więcej korzyść niż strat. Przeważnie faktycznie tak jest. Opiekunowie lepiej znają życie, a zamiast sercem kierują się rozsądkiem, co pozwala dokonywać lepszych wyborów.

Niejednokrotnie wtrącają się w życie uczuciowe pociech. Szczególnie matki, które uwielbiają oceniać partnerki synów i chłopaków córek. Gdy coś się im nie spodoba, najpierw sugerują, że to nie najlepszy wybór, później zaś domagają się rozstania i znalezienia sobie kogoś lepszego. Oczywiście takie przypadki są dość rzadkie, ale się zdarzają. Nie ma dla dziecka nic gorszego niż nadopiekuńczy ojciec czy matka, która ingeruje w nieswoje sprawy i decyduje niemal we wszystkim za pociechę.

Pewien nastolatek chciał porozmawiać z ojcem na bardzo poważny temat. Chodziło o sprawy miłosne. Zwierzył się mu, że od dawna kocha się w pewnej dziewczynie i chce ją wreszcie przyprowadzić do domu. Rodzice doskonale ją znali, ponieważ mieszkała w bliskim sąsiedztwie, jednak nie wiedzieli, że ukochany syn zakochał się właśnie w niej. Chłopak postanowił wreszcie wyjawić, że Sandra jest miłością jego życia.

Przejdź na kolejną stronę, by przeczytać tę rozmowę.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply