Młoda kelnerka ściąga obuwie i pokazuje swoje zakrwawione stopy. To, co usłyszała od swojego szefa, jest oburzające!

Gdy Nicola Gavin z Edmonton (Kanada) zobaczyła stopy swojej znajomej dostała gęsiej skórki. Przyjaciółka opowiedziała jej, jak została potraktowana przez szefa, którego kompletnie nie wzruszył widok zakrwawianych stóp.

Nicola oburzona tym, co usłyszała, zamieściła krwawe zdjęcie na Facebooku i opisała całą sytuację. Wymieniła również nazwę lokalu, który nieludzko traktuje ludzi. Miejmy nadzieję, że klienci przestaną go odwiedzać!

1


Do wszystkich tych, którzy jadają w Joey Restaurants

Polityka restauracji nakłada na kelnerki obowiązek chodzenia w butach na wysokich obcasach, chyba że z medycznego punktu widzenia jest to niemożliwe. Stopy mojej przyjaciółki okropnie krwawiły, straciła nawet paznokieć. Szef powiedział, że mimo to musi włożyć buty następnego dnia.

Ponadto kelnerki są zobowiązane do zakupu specjalnego stroju, uniformu, który kosztuje 30 dolarów. Mężczyźni nie muszą kupować takich ubrań. Wystarczy, że założą jakiś czarny ciuch. Nie muszą również zakładać szpilek.

Seksistowska, archaiczna i totalnie obrzydliwa polityka. Mam wielu przyjaciół z branży usługowej i znam mnóstwo pań, które poświęcają swoje zdrowie i komfort, aby spełnić wymagania szefostwa.

Restauracja Joey prowadzi również nieodpłatne szkolenia, które są niezgodne z prawem pracy.

Szkoda, że tylko nieliczni opisują takie sytuacje. Gdyby reszta poszła w ich ślady, może wykorzystywanie pracowników byłoby mniejsze. 

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : Nicola Gavins

Reply