Do Twoich wad należy spóźnianie się? Nie przejmuj się, ta cecha wbrew pozorom może dobrze o Tobie świadczyć i pomóc Ci w życiu

Czas dla wszystkich płynie jednakowo, ale każdy inaczej nim zarządza.

Każdy człowiek żyje według jakiegoś planu. Jedni szczegółowo wiedzą, co i o której godzinie będą robić oraz gdzie, zaś drudzy tylko mają mglisty zarys tego, gdzie najprawdopodobniej rzuci ich los. Konstruowanie jakichkolwiek planów zawsze wymaga zarządzania czasem, ponieważ jest on potrzebny do ich realizowania.

Czas nie jest z gumy i nie zawsze człowiekowi udaje się dotrzymać zaplanowanych terminów. Najczęstszym efektem niedoboru czasu, a także słabego planowania, jest spóźnianie się, które może obejmować zarówno czasową nieobecność, jak i nieterminowe wykonanie jakiegoś zadania.

Spóźnianie się społecznie odbierane jest jako wada i uważane za wyraz lekceważenia osób, które czekają. Większość spóźnialskich jednak deklaruje, że nie miała złych intencji i tłumaczy, że jakoś wszystko przypadkiem źle im się ułożyło, więc dlatego nie zdążyli dotrzymać umówionego terminu.

Naukowcy udowodnili, że osoby często spóźniające się, odznaczają się pewnymi cennymi pozytywnymi cechami charakteru. Jakimi? Tego dowiecie się z kolejnych stron. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : omgfacts.com, mydomaine.com, elitedaily.com

Reply