Do Twoich wad należy spóźnianie się? Nie przejmuj się, ta cecha wbrew pozorom może dobrze o Tobie świadczyć i pomóc Ci w życiu

Notoryczne spóźnianie się może nastręczyć człowiekowi wielu kłopotów, a przede wszystkim sprawić, że będzie on negatywnie odbierany przez otoczenie i gorzej będzie w nim gorzej funkcjonował. Naukowcy postanowili więc sprawdzić, czy skreślanie ludzi ze względu na ich spóźnialstwo ma sens i czy przypadkiem wada ta, zbytnio nie przysłania innych licznych i cennych zalet, jakie posiada spóźnialski.

Nauka jeszcze niezbyt głęboko zbadała problem opieszałości, ale poczynione w tym zakresie badania pokazały, że osoby ze skłonnościami do spóźniania się, odznaczają się większym optymizmem, są wielozadaniowe oraz bardziej kreatywne.

Warto bliżej przyjrzeć się powiązaniu tych zalet ze spóźnianiem, bo może się okazać, że w ogólnym rozrachunku lepiej się spóźniać, ale jednocześnie czerpać korzyści z bycia pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem, o zdolnościach twórczych i podzielnej uwadze.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : omgfacts.com, mydomaine.com, elitedaily.com

Reply