Do Twoich wad należy spóźnianie się? Nie przejmuj się, ta cecha wbrew pozorom może dobrze o Tobie świadczyć i pomóc Ci w życiu

2.  Kreatywność

W psychologii wyróżnia się dwa typy osobowości: typ A i typ B. Ludzie z typem osobowości A, mają większe poczucie czasu, są ambitne, niecierpliwe, niekiedy agresywne, odczuwają wielką odpowiedzialność względem tego co robią, więc wszystko planują i organizują odpowiednio wcześnie, by być najlepszymi (kochają także rywalizację). Typ B jest oczywiście przeciwieństwem typu A.

Osoby o typie osobowości B działają bardziej instynktownie, mają mniejsze poczucie upływającego czasu (badania udowodniły, że odczuwanie jednej minuty przez oba typy różni się aż 20 sekundami) i nie lubią się spieszyć, lecz wolą w odprężeniu pomyśleć. Są łagodniejsze i bardziej zaciekawione światem, co pozytywnie wpływa na ich kreatywność i zwiększa ją.

Osoby spóźniające się, są nie tylko kreatywne z natury, ale też ćwiczą ową kreatywność, gdyż muszą sobie radzić w kłopotliwych i podbramkowych sytuacjach, jakie stwarza ich spóźnianie się. Dodatkowo lepiej radzą sobie ze stresem bo wiedzą, że zawsze mogą liczyć na siebie i swoją wyobraźnię oraz zmysły twórcze.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : omgfacts.com, mydomaine.com, elitedaily.com

Reply