15 mocnych zdjęć, które otwierają oczy i pokazują, jak niszczycielski wpływ mają na przyrodę śmieci. Teraz zastanowisz się dwa razy, zanim poprosisz o kolejną reklamówkę!

Świat jest zaśmiecony od bardzo dawna, jednak wciąż zbyt mało się robi, aby to zmienić.

Co prawda z roku na rok zwiększa się świadomość ludzi odnośnie zanieczyszczenia środowiska, ale nie idzie to w parze z odpowiednimi działaniami. Człowiek dalej śmieci na potęgę i nie przejmuje się tym, że ma to zgubny wpływ na otaczającą przyrodę. O tym, że jest bardzo źle, przypominają odpadki zalegające w niedostępnych miejscach, np. w przestrzeni kosmicznej czy na drodze na Mount Everest.

Władze Nepalu apelują do turystów o rozsądek i uprzątniecie po sobie bałaganu, jednak na niewiele się to zdaje. Śmieci i pozostałości po obozach zapewne nie dodają uroku temu majestatycznemu miejscu. Podobnie jest w przestrzeni kosmicznej. Wskutek działalności człowieka wysoko nad naszymi głowami krąży mnóstwo kosmicznych śmieci. Wstępnie oszacowano, że obecnie to aż 9 tysięcy odpadów o masie przekraczającej 5 milionów kilogramów! Specjaliści ostrzegają, że w przyszłości odpadki mogą zaszkodzić powodzeniu misji naukowych i komercyjnym lotom w kosmos.

Skoro w tak odległych miejscach leżą tony śmieci, czego można spodziewać się w bezpośrednim ludzkim otoczeniu? Niektóre miasta i wsie wręcz toną w odpadach, a ludzie szczególnie w krajach mniej rozwiniętych nie widzą w tym wszystkim problemu. Bez zastanowienia wyrzucają gdzie popadnie opakowanie po produktach, foliowe reklamówki, starą odzież czy elektronikę. Wychodzą z założenia, że pozbycie się kilku butelek po napojach nie spowoduje katastrofy ekologicznej i bez wahania zaśmiecają okolicę.

Przejdź na kolejne strony, by zobaczyć więcej niepokojących zdjęć.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply