15 mocnych zdjęć, które otwierają oczy i pokazują, jak niszczycielski wpływ mają na przyrodę śmieci. Teraz zastanowisz się dwa razy, zanim poprosisz o kolejną reklamówkę!

Lasy, morza i oceany są doskonałymi składowiskami niepotrzebnych rzeczy. Można wywieść tam niezliczone kilogramy śmieci i zrobić tym samym porządek w najbliższym otoczeniu. Ludzie, którzy tak robią, kompletnie nie liczą się z żywymi organizmami, a to właśnie one są tu najbardziej poszkodowane. Według ONZ tylko w morzach i oceanach ginie co roku milion morskich istot! Przeważnie umierają na skutek połykania odpadów lub zaplątują się w stare sieci rybackie. Żółwie morskie bardzo często mylą foliowe torby z meduzami i chętnie je połykają.

Jak wiadomo plastik nagromadzony w przewodzie pokarmowym, nie służy ich zdrowiu. Stworzenia giną w strasznych męczarniach, jednak ludzie wciąż przymykają na to oczy. Podobnie jest z wielorybami czy rekinami, które połykają pływające w wodach śmieci, biorąc je za pożywienie. Ulegają fałszywemu uczuciu sytości i myślą, że są najedzone, tymczasem ich żołądki są pełne niepotrzebnych przedmiotów m.in. fragmentów sieci, butelek, opakowań czy reklamówek. Niejednokrotnie na wybrzeżach odnajdywano martwe osobniki, które w przewodach pokarmowych miały kilogramy plastiku.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply