15 mocnych zdjęć, które otwierają oczy i pokazują, jak niszczycielski wpływ mają na przyrodę śmieci. Teraz zastanowisz się dwa razy, zanim poprosisz o kolejną reklamówkę!

Największe wysypisko śmieci wcale nie znajduje się w Chinach czy jakimś biednym afrykańskim państwie. Jest prawie dwukrotnie większe od kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych i pływa sobie swobodnie po Oceanie Spokojnym. Wielki Pacyficzny Płat Śmieci mieści tony odpadów, z którymi nie ma co zrobić. Rozciąga się od wybrzeży Kalifornii, a kończy prawie koło Japonii. Ekolodzy biją na alarm, ostrzegając przed ogromnym zagrożeniem dla morskiej fauny. Pamiętajmy, że zatrute organizmy w końcu trafią do naszego łańcucha pokarmowego!

Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle płat zostanie usunięty. Specjaliści twierdzą, że jest za duży, aby można było całkowicie się go pozbyć. Jeśli ludzie nie zmienią swojego podejścia, dryfujące wysypisko nadal będzie się powiększać i zagrażać morskim ekosystemom. Co my możemy z tym zrobić? Przede wszystkim dbać o środowisko, w którym żyjemy i ograniczać ilość odpadów. Dbajmy o łąki, lasy i jeziora. W tych biocenozach również bytują gatunki narażone na negatywne działanie zanieczyszczeń.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply