Podczas Igrzysk w Rio doszło do historycznego wydarzenia. Takiego finału nikt się nie spodziewał

Pary homoseksualne są wciąż różnie odbierane przez społeczeństwo. Jedni nie mają nic przeciwko ich miłości, drugim wyraźnie ona przeszkadza, a nawet gorszy. Sytuacja prawna i społeczna osób homoseksualnych jest odmienna na całym świecie.

Tylko w 26 krajach małżeństwa homoseksualne są legalne m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. Są również państwa, w których homoseksualizm jest zabroniony i grozi za niego kara śmierci (m.in. Arabia Saudyjska, Afganistan, Pakistan, Somalia, Nigeria).


rio1W Brazylii małżeństwa osób tych samych płci są legalne od 2013 roku. W tym właśnie państwie miał miejsce pierwszy w historii przypadek zaręczyn na igrzyskach. Kierowniczka wolontariuszy, Marjorie Enyi oświadczyła się przed kamerami rugbystce, Isadorze Cerullo. Choć reprezentacja Brazylii w rugby zajęła dopiero 9 miejsce, za sprawą tego niezwykłego wydarzenia była na ustach wszystkich.

rio


Gdy dowiedziałam się, że Isadorę powołano na igrzyska, postanowiłam, że się jej oświadczę. Chciałam pokazać całemu światu, że prawdziwa miłość zawsze zwycięży — powiedziała 28-letnia Enya.

Na drugiej stronie, znajdziesz więcej zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia.

rio2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : wittyfeed.com

Reply