4 najprostsze zasady bycia szczęśliwym. Tak niewiele trzeba, by w pełni cieszyć się życiem

Radość i zadowolenie z życia są bardzo ważne, bo daje moc, by walczyć z przeciwnościami i je pokonywać.

Dla każdego szczęście będzie ciut czym innym. Zleży, co nas trapi, co spędza nam sen z powiek. Dla jednych szczęście to wielki dom, podróże po świecie i dobrobyt. Dla innych to zdrowa rodzina, dom pełen uśmiechu. Najważniejsze, by docenić to, co się ma i pielęgnować poczucie szczęścia, bo to daje wiele siły do dobrego życia.

Szczęście definiowane jako pozytywne emocje, które wiążą się z zadowoleniem i rozbawieniem. Są też ludzie, którzy za szczęście uznają chwilową dobrą passę, fart, dzięki któremu coś im się udało. Szczęście dzielone też jest na takie chwilowe, kiedy to w danej chwili odczuwa się euforię oraz to długotrwałe, które buduje w nas optymistyczne podejście do życia. Osiągnięcie szczęścia często wydaje się nam niemożliwe, jednak wystarczy zachować 4 zasady, by zaczęło mieszkać w tobie.

1. Daj sobie czas na spokój i ciszę

W ciągłym natłoku obowiązków i zajęć ciężko znaleźć czas na chwilę dla siebie. Jednak jest to nam niezbędne, by osiągnąć szczęście. Poświęć 10-15 minut każdego dnia na totalne wyciszenie. Bez laptopa, komórki, pracy. Spokojnie połóż się lub usiądź i zajmij się sobą. Wyłącz wszystko, co może cię rozpraszać i zanurz się w ciszy. Pozwól myślom swobodnie płynąć.

2. Odrzuć złe nawyki i pragnienia

Nie jest to łatwe i na początku może sprawiać więcej złości lub poczucia nieszczęścia. Jednak kiedy odstawisz alkohol czy inne używki i zaczniesz robić coś dla siebie, z czasem poczujesz szczęście. Dbanie o siebie, uprawianie sportu, jest bardzo pomocne, daje poczucie szczęścia i zadowolenia. Pamiętaj też, że zdrowa kuchnia też pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply