Zaskakujące zasady etykiety, które musi przestrzegać nawet królowa

Muszą się odpowiednio ubierać

Mężczyźni, jak to oni włożą garnitur i sprawa załatwiona. Kobiety z rodziny królewskiej muszą wkładać stroje odpowiednie do okazji – sukienki zależne od pory i okazji. Muszą jednoznacznie określać, że jest to popołudniowe wyjście, a nie wieczorna kolacja. Dodatkowo musi być to strój porządny, ale też skromny i modne. Co ciekawe nie mogą nosić, futer. Według dekretu Edwarda III, ale ta zasada jest czasami łamana.

Zaskakujące zasady etykiety, które musi przestrzegać nawet królowa

 

Muszą przyjąć z wdzięcznością każdy prezent i razem spędzać święta

Niezależnie od charakteru prezentu członkowie rodziny muszą go przyjąć i to z wdzięcznością. Potem, z racji tego, że prezenty należą do Korony, to królowa decyduje, co się z nimi stanie. Dodatkowo członkowie rodziny są zobowiązani, by święta spędzać razem. Chociaż w ostatnim roku księżna Katarzyna się wyłamała i zabrała dzieci do rodziców, za co królowa miała do niej pretensje.

Nie mogą podróżować razem

Zwłaszcza następcy tronu, są to wymogi bezpieczeństwa. Wprawdzie książę William podróżuje z rodziną, ale nie może nigdzie daleko lecieć ze swoim ojcem. Teraz oczywiście podróżowanie jest o wiele bezpieczniejsze, więc nie jest to aż tak strasznie przestrzegane, ale mają to na uwadze.

Zaskakujące zasady etykiety, które musi przestrzegać nawet królowa

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply