Pracownicy Disneylandu nie mają łatwego życia. Oto zasady, których wszyscy w parku muszą bezwzględnie przestrzegać

Każda firma wymaga od swoich pracowników określonego zachowania czy ubioru, np. panie w banku zobowiązane są do noszenia garsonek, a sprzedawcy do nieustannego uśmiechania się. Czasem zasady są luźne, a innym razem restrykcyjne, jak w przypadku pracowników słynnego Disneylandu.

Disney stawia bardzo wysokie standardy swoim pracownikom, ponieważ jako przedsiębiorstwo warte miliardy dolarów i mające określoną pozycję na rynku, musi dbać o jakoś swojej marki. Aby Disneyland mógł dalej prosperować i cieszyć się powodzeniem, to powinien być obsługiwany przez odpowiednich ludzi. W związku z tym, władze parku stawiają kandydatom do pracy szerach wymagań, a po zatrudnieniu nakładają na nich dużo obostrzeń i zakazów.


disney-(14)


Park rozrywki Disneya od lat cieszy się niegasnącą popularnością, a wizyta w nim jest marzeniem milinów dzieci na całym świecie. Aby park mógł podołać obsłudze tysięcy osób dziennie, jego pracownicy muszą być zdyscyplinowani, świetnie przeszkoleni i nastawieni na zadowolenie gości, dlatego ustalono pewne zasady. Specjaliści od zarządzania twierdzą, że to własnie one stanowią sekret sukcesu parku.

A wy, bylibyście wstanie przestrzegać poniższych 14 zasad, by mieć możliwość pracy w najlepszym parku rozrywki dla dzieci, jaki stworzono na Ziemi?

1. Pracownicy parku mają bezwzględny zakaz mówienia o swojej pracy osobom postronnym, zwłaszcza publikowania informacji w internecie

disney (3)


2. Osoby odgrywające przed gośćmi bajkowe postacie są zobowiązane do utrzymania określonej figary (wagi)

Koniecznie odwiedźcie kolejne trzy strony artykułu, a dowiecie się więcej o pracy w Disneylandzie. 

disney (6)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredwon.com

Reply