Zasłaniają dzieciom oczy i dzieje się magia! Sprawdź, co zrobili dla małych pacjentów jednego ze szpitali!

Artyści uliczni robią wiele dobrego dla odrapanych placów i kamienic.

Dzięki nim miejsca, które straszyły, nabierają barw i stają się chętnie odwiedzanymi atrakcjami turystycznymi. Podziękować możemy za to grafikom i ilustratorom. Kiedyś ich pracę uważano za wandalizm, na szczęście takie myślenie zaczyna się zmieniać, zwłaszcza że ilustratorzy są zdolni wywołać uśmiech na twarzach dzieci smutnych i poszkodowanych.

Artyści wizualni Catlanta (Rory Hawkins), Julio Ceballos i Yoko Ferro na co dzień zajmują się muralami. Catlanda ubarwia ulice miast, ukrywając w zaułkach koty. Prace Julia pojawiły się przede wszystkim na stacji kolejowej Atlanta BeltLine. Yoko Ferro znany jest przede wszystkim z wesołych rysunków, którymi przykrył budynek szkoły w Broohaven.

Wszyscy ci artyści zjednoczyli się pewnego dnia i wspólnie odwiedzili szpital dziecięcy Scottish Rite w Atlancie. Przyświecał im wspólny cel – wywołanie uśmiechu na dziecięcych twarzach.

Trójka odwiedziła dzieci: 9-letniego Claytona Page’a, 11-letniego Nathana Manuela oraz 12-letnią Kennedy Simpson. Rory i Julio zajęli się chłopcami, a dziewczynkę oddali w ręce Yoko. Dzieciom zasłonięto oczy i zaczęła się dziać się magia. Artyści zaczęli tworzyć kolorowe obrazy na gipsie u chłopców. Najtrudniejsze zadanie stało przed Yoko, który miał odmienić protezy nastoletniej Kennedy. 

Przejdź na następną stronę po więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply