Nasączyła wacik płynem Listerine i przetarła nim pachę. Minutę później? Niesamowite!

Nigdy nie pomyślałam, że płyn do płukania jamy ustnej można wykorzystać również do innych celów… aż do teraz. Można go użyć jako antyperspirantu, jest pomocny w walce z trądzikiem, a także skutecznie odstrasza pchły.

Przeczytaj również o innych ciekawych pomysłach spożytkowania Listerine i przekonaj się, jakie ma wszechstronne zastosowanie.

0


Dlaczego właśnie Listerine?

Dziś stosujemy go przeważnie do płukania jamy ustnej, ale jego twórcy mieli wobec niego inne plany. Jak podaje „Krazy Coupon Lady”, formuła płynu została opracowana w 1879 roku. Listerine wykorzystywano wówczas do odkażania przyrządów chirurgicznych. Jako środek odświeżający oddech został wprowadzony do sklepów dopiero w 1970 roku.

Płukanka ma wiele cennych składników m.in. wyciąg z tymianku i eukaliptusa oraz mentol pozyskiwany z mięty pieprzowej. Zawiera również alkohol, który ma silne działanie odkażające.

1


1. Jako antyperspirant

Jeśli twój antyperspirant się skończył z powodzeniem możesz przetrzeć pachy płynem Listerine. Nie tylko zmniejszy pocenie, ale również odświeży i zlikwiduje przykry zapach.

O innych ciekawych zastosowaniach płukanki przeczytasz na kolejnych stronach! 

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply