11 sposobów, jak zatrzymać starzenie się. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć

Do pewnego czasu nikt się nie zastanawia nad tym, że z każdym dniem nasze ciało starzeje się i zmienia.

Pomyśl przez chwilę o swoim ciele w inny sposób, jak o kosmicznie nowoczesnym i bardzo drogim kostiumie. Wymiana części czy naprawa tego kostiumu jest niebotycznie kosztowna. Zatem musisz o niego dbać, niczym innym jest ludzie ciało. Na początku wszystko jest pięknie, ale z czasem pojawiają się uszkodzenia i problemy.

Co ważne, nie da się wymienić kostiumu, można jedynie o niego dbać i robić wszystko, by dobrze się trzymał przez długie lata. Najlepiej zapobiegać zniszczeniom, nie wystawiać ciała na próby, ograniczyć używki i co ważne, zadbać o nie już od najmłodszych lat. A koniecznie po 25 roku życia, kiedy organizm zaczyna się starzeć.

Mamy dla was 25 sprawdzonych sposobów, jak powstrzymać starzenie się skóry.

25 sposobów, jak zatrzymać starzenie się skóry

1. Dbaj i zachowuj to co masz, pomyśl, że czas mija i przyglądnij się w jakim jest stanie, co jej potrzeba, by wrócił lub utrzymał się blask i witalność.

2. Dbaj o nawilżenie, zarówno na skórze stosując sera i kremy, ale i od wewnątrz. Pij dużo wody, nawilżaj delikatną skórę. W gorące dni miej pod ręką mgiełkę, która zrosi twoją skórę i nie pozwoli na jej wysuszenie. Sucha skóra to widoczne zmarszczki.

3. Nie dotykaj twarzy, gdy nie jest to konieczne. Przenosisz wiele bakterii  i zarazków ze smartfona i wszystkiego, co dotykasz. Po myciu twarzy, delikatnie ją osuszaj.

4. Chroń skórę przed słońcem, pamiętaj o kremach z filtrem. W lecie nie wystawiaj się na mocne słońce i nawilżaj skórę. Pokochaj swój kolor skóry i uważaj, zwłaszcza, gdy masz jasną karnację.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply