11 sposobów, jak zatrzymać starzenie się. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć

5. Porzuć złe nawyki. Nadmiar używek, mała ilość snu to wszystko sprawia, że starzejesz się szybciej i jest to bardzo widoczne. Podkrążone oczy, sińce czy bladość to wszystko widać. Dlatego lepiej zadbać o dietę i zdrowszy tryb życia. Oczywiście nie trzeba wszystkiego zmienić od razu, ale powoli zmieniaj tryb działania.

11 sposobów, jak zatrzymać starzenie się. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć

6. Regularnie oczyszczaj skórę, piling i maseczka są konieczne. Usunięcie martwego naskórka, odetkanie porów jest bardzo ważne.

7. Postaw na kilka kosmetyków, które zużyjesz, ale niech będą one dobrej jakości. Mniej znaczy lepiej. Dobry krem kosztuje, ale kiedy w tym czasie wydasz pieniądze na kilka różnych, tańszych, których nie użyjesz, wcale nie zaoszczędzisz.

8. Uśmiechaj się! To rozjaśnia twarz, a także sprawia, że skóra się tak nie męczy i nie powstają zmarszczki mimiczne.

9. Dbaj nie tylko o twarz, ale i resztę ciała. Skóra na dłoniach i dekolcie zdradza wiek, a jej nie da się tak skutecznie „naciągnąć” jak tej na twarzy.

10. Dbaj i chroń włosy. Stosuj maseczki, pamiętaj, że je słońce też niszczy i wysusza, zatem kapelusz w gorące dni to nie tylko ozdoba.

11. Zastanów się jak chcesz żyć, jaki styl ci odpowiada. Wyścig szczurów, ciągły stres sprzyja chorobom i starzeniu. Zwolnij i pomyśl, co jest dla ciebie ważne.

11 sposobów, jak zatrzymać starzenie się. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply