Naturalne sposoby na pozbycie się wody z organizmu. To prostsze niż myślisz

Budzisz się rano, stajesz na wadze i widzisz, że znowu jesteś cięższy o 2-3 kilogramy. Nie jadłeś zbyt dużo w ciągu dnia i nie masz pojęcia skąd ten nagły przyrost masy. Musisz wiedzieć, że takie wahania wagi, mogą być spowodowane zatrzymywaniem wody w organizmie.

Dolegliwość ta objawia się również poprzez obrzęki, będące wynikiem nadmiernej ucieczki wody z naczyń krwionośnych i gromadzeniu się jej w tkankach. Mogą pojawić się w dowolnej porze dnia i dotyczyć różnych obszarów ciała, choć najczęściej występują w dolnych partiach nóg i rąk.

water-retention0


Obrzękom może towarzyszyć również uczucie ciężkości, zmęczenie, bóle głowy, rozdrażnienie oraz obniżenie koncentracji.

Dlaczego woda gromadzi się w organizmie?


1. Zbyt dużo sodu

Dzienne spożycie soli nie powinno przekraczać 5 gramów na dobę. Trzeba zatem ograniczać słone przekąski i rezygnować z przetworzonej żywności. Gdy organizm gromadzi zbyt dużo soli, zachowuje również wodę, by móc utrzymać równowagę. W skrajnych przypadkach komórki mogą powiększyć się nawet do 20 razy!

chips


2. Za mało wody

Wiele osób wciąż pije niedostateczną ilość wody. Aby organizm pracował prawidłowo, musimy mu dostarczyć od 2 do 2,5 litra płynów dziennie. Gdy wody będzie za mało, organizm zacznie ją kumulować i gromadzić w tkankach podskórnych „na zapas”.

water


3. Alkohol

Jak wszyscy dobrze wiemy, alkohol odwadnia. Gdy wypijemy za dużo, organizm zaczyna magazynować wodę.

Przejdź na kolejną stronę, by czytać dalej! 

alcohol

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply