Dowiedz się, jak rozpoznać nadchodzący zawał serca, nawet na miesiąc przed jego wystąpieniem. Ta wiedza ratuje ludzkie życie!

 

Wiele osób nie wie, jakie są objawy zbliżającego się zawału serca, przez co nie są w stanie go przewidzieć i zapobiec tragedii. Warto więc nabyć taką wiedzę i bacznie obserwować swoje ciało i stan zdrowia bliskich, bo symptomy ataku serca są dostrzegalne już na miesiąc przed jego wystąpieniem.

Zawał mięśnia sercowego, potocznie nazywany atakiem serca, jest martwicą mięśnia sercowego, występującą w skutek jego niedokrwienia. Najczęściej do zawału prowadzi miażdżyca, czyli choroba tętnic wieńcowych, która wynika z nieprawidłowej diety, bogatej w zły cholesterol. Dodatkowo, oprócz złego odżywiania i otyłości,  ryzyko zawału zwiększają: palenie papierosów, stres, brak aktywności fizycznej oraz nadciśnienie. Niestety atak serca w wielu przypadkach kończy się zgonem.


serce-pas


U osoby, która właśnie ma zawał, można zaobserwować następujące objawy: silny piekący ból w klatce piersiowej, który narasta i promieniuje, duszność oraz napad lękowy. Ale nie trzeba czekać na wystąpienie tych objawów, by stwierdzić, że serce odmawia posłuszeństwa, gdyż zbliżający się zawał daje pewne sygnały, nawet miesiąc wcześniej. W związku z tym będąc w grupie ryzyka (a jest w niej każdy palacz!), a także czujac się w pełni zdrowym, należy być czujnym. Szczególną uwagę każdego z nas powinny zwrócić poniższe symptomy, zwłaszcza, gdy występują w tym samym czasie.

Zmęczenie i senność

Chroniczne zmęczenie może być zapowiedzią zawału serca, ponieważ częściowo zasłonięte tętnice uniemożliwiają dopływ odpowiedniej ilości krwi do serca, przez co mięsień traci część swojej wydolności i nie jest wstanie prawidłowo zaopatrywać organizm w tlen.

grandfather-14446_960_720


Duszność

Kłopoty z oddychaniem często wynikają z kłopotów z sercem. Niebijący prawidłowo organ zmniejsza wydolność oddechową płuc i pojawiają się zadyszki i duszności.

body-116585_960_720


Słabość

Każdy czasem bywa słabszy, co wynika z wielu rzeczy, ale jeśli dopada nas nagłe męczenie (nawet jeśli nie podejmowaliśmy większego wysiłku) lub gdy nie mamy siły na czynności lekkie, które nie wymagają dużo energii, to może być to zapowiedzią kłopotów z sercem, którego tętnice przepuszczają coraz mniej natlenionej krwi, a zatem mniej jej też dociera do mięśni, więc są osłabione.

Opis kolejnych trzech objawów znajdziecie na drugiej stronie. 

boy-828850_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply