Dowiedz się, jak rozpoznać nadchodzący zawał serca, nawet na miesiąc przed jego wystąpieniem. Ta wiedza ratuje ludzkie życie!


Zawroty głowy i zimne poty

Chore serce nie zapewnia prawidłowego obiegu krwi, co wpływa na mózg. Jeśli dostaje on za mało tlenu, zaczynają się zawroty głowy prowadzące do omdleń. Dodatkowo mogą wystąpić zimne poty. Jest to sytuacja szczególnie niebezpieczna dla życia i zdrowia, ponieważ niedotleniony mózg nie może właściwie sterować pracą całego organizmu.

alone-513525_960_720


Ciśnienie krwi

Zmierzenie ciśnienia krwi jest bardzo szybkie i łatwe, dlatego warto mieć w domu ciśnieniomierz i od czasu do czasu kontrolować posiadane ciśnienie. Zaniepokoić powinno długo utrzymujące się niskie ciśnienie, wynikające ze słabej pracy mięśnia sercowego (serce słabo pompuje krew, więc i jej przepływ w przez żyły jest zmniejszony).

unit-of-pressure-990462_960_720


Objawy przeziębienia

Nagłe wystąpienie objawów grypy również może być znakiem, że serce pracuje nieprawidłowo. Wiele ludzi, którzy przeżyli zawał wspomina, że na kilka dni przed nim, mieli wrażenie, że są przeziębieni, ale objawy pojawiły się niespodziewanie i bez większych starań zelżały, więc je zbagatelizowali.

temperature-987012_960_720


Co robić, gdy zauważamy siebie takie objawy? Natychmiast zgłosić się do lekarza i wykonać podstawowe badania. 

cardiac-217140_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply