7 zawodów, które pojawią się w przyszłości. Który z nich chcielibyście wykonywać? 

Świat bezustannie ewoluuje i aby za nim nadążyć, trzeba dostosowywać się do zaistniałych zmian.

Wpływ technologii na nasze życie jest obecnie ogromny, a będzie jeszcze większy. Zdobycza techniki zmieniają bowiem naszą rzeczywistość i wymagają od ludzi przyjmowania nowych postaw oraz rezygnacji ze starych przyzwyczajeń. Zmiany, jakie wprowadza nowoczesna technologia, dotyczą wszystkich sfer życia, w tym rynku pracy.

 

Lista zawodów, jakie wykonują ludzie, zmienia się cały czas, ponieważ ich zasadność jest zależna od rzeczywistości, w jakiej żyje społeczność. Wielu fachowców zostało zastąpionych przez maszyny, dlatego można się spodziewać, że w przyszłości znikną kolejne zawody, a w ich miejsce pojawią się nowe.

Jak będzie wyglądał rynek pracy za 100 czy 200 lat? Tego do końca nie wiadomo, ale specjaliści prognozują, że ludzie będą uprawiali wiele nowych zawodów i podają 7 z nich, które mają największą szansę na zaistnienie w przyszłości.

 

1. Architekci śmieci 

Pewnego dnia na Ziemi będzie tyle śmieci, że ludzie będą musieli znaleźć nowe sposoby ich gromadzenia, segregacji, przechowywania i utylizacji. Istnieją koncepcje zakładające budowanie pływających miast z odpadów, w których mogłoby mieszkać nawet do 20 000 ludzi. Już teraz powstają pawilony ze śmieci, dlatego zapewne niedługo pojawią się osoby, które będą zajmować się tylko budowaniem konstrukcji z tego, co zostało wyrzucone.

Więcej o zawodach przyszłości przeczytacie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply