7 zawodów, które pojawią się w przyszłości. Który z nich chcielibyście wykonywać? 

 5. Złota rączka 3D

Teraz fachowcy od napraw znają się zazwyczaj na jednej dziedzinie, ale w przyszłości pojawią się muli-fachowcy, którzy będą wstanie naprawić niemal wszystko. Będzie to możliwe dzięki drukarkom 3D, które będą zdolne w kilka chwil wydrukować dowodny komponent potrzebny do zniwelowania usterki, np. nową rurę, uszczelkę czy bezpiecznik.

 

6. Opiekun internauty

Sieć internetowa będzie cały czas się rozrastać, a jej zasoby staną się absolutnie nieprzebrane. Niektórzy uważają, że pojawią się osoby, które zawodowo będą opiekować się internautami i zarządzać ich czasem spędzonym w wirtualnej rzeczywistości, podpowiadając co warto robić i co oglądać. Będzie to ktoś na kształt animatora czasu wolnego, z tym że będzie zajmował się tylko czasem spędzanym w internecie.

 

7. Miejski rolnik

Liczba ludzi zamieszkujących Ziemię cały czas rośnie, dlatego koniecznym w przyszłości będzie zasiedlenie terenów uprawnych, co doprowadzi do konieczności znalezienia nowych rodzajów rolnictwa. Rozwiązaniem, które już się stosuje, by w gęsto zabudowanych miastach uzyskać kawałek ziemi, jest zakładanie ogrodów na dachach budynków. W przyszłości ten trend może się rozrosnąć i objąć uprawę rolniczą na wysokościach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply