18 fascynujących zbiegów okoliczności, w które trudno uwierzyć! One nie miały prawa się zdarzyć

Istnieje na świecie mnóstwo ludzi, którzy wierzą, że wszystko w życiu dzieje się z jakiegoś powodu.

Uważają, że pewne wydarzenia ustalone są z góry i człowiek nie może ich zmienić. Nawet złe rzeczy dzieją się po coś. Dzięki nim możemy się czegoś nauczyć i zrozumieć pewne sprawy. Inni uważają zupełnie inaczej. Twierdzą, że człowiek sam kieruje swoim losem i ma wpływ na wszystkie wydarzenia, które go spotykają.

Czasem spotykamy się z sytuacjami bardzo rzadkimi, które praktycznie nie miały prawa się wydarzyć. To prawie jak wygrana na loterii, z tą różnicą, że z dnia na dzień nie staniemy się milionerami. Pozostaje tylko satysfakcja i przekonanie, że skoro taki przypadek przydarzył się właśnie nam, musimy być naprawdę wyjątkowi. Może zatem warto spróbować szczęścia i zgłosić się do jakiegoś teleturnieju lub kupić los na loterii?

1. Komar trafiony rzutką.

Niektóre sytuacje uważane za bardzo rzadkie zdarzają się kilka razy w dość małych odstępach czasu. Zjawisko to określa się prawem serii. Niezwykłymi zdarzeniami losowymi interesował się już na przełomie XIX i XX wieku austriacki biolog Paul Kammerer. Najciekawsze przypadki opisał w książce Das Gesetz der Serie. Rzadkimi zbiegami okoliczności i seriami zdarzeń podobnych fascynowali się także szwajcarski naukowiec Karol Gustaw Jung oraz zdobywca nagrody Nobla Wolfgang Pauli.

2. Dwa pociski, które zderzyły się ze sobą.

Przejdź na kolejną stronę i zobacz więcej niesamowitych zbiegów okoliczności.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply