Eksperci twierdzą, że ludzie zbyt często myją włosy! Zobacz, jakie dają rady, aby się nie przetłuszczały

Specjaliści zgodnie twierdzą, że ludzie zbyt często myją włosy, szczególnie kobiety, które robią to niemal codziennie, choć nie ma takiej potrzeby.

Ostrzegają również przed szkodliwym działaniem chlorowanej wody i substancji drażniących znajdujących się w szamponach. Nie służą dobrze żadnemu rodzajowi włosów! Co jest głównym powodem szybkiego przetłuszczania się włosów? To gruczoły łojowe, które wydzielają spore ilości sebum. Włosy robią się przyklapnięte i wyglądają nieświeżo.

Namiar sebum zależy od wielu czynników:

  • wiek (młoda skóra głowy produkuje więcej sebum)
  • płeć (podobno włosy mężczyzn przetłuszczają się bardziej niż kobiet)
  • sezon (skóra robi się bardziej tłusta w porach letnich)
  • choroby (niektóre leki, w tym antybiotyki i hormony negatywnie wpływają na skórę głowy i stan włosów)
  • żywność (nadmierne spożywanie pokarmów bogatych w tłuszcz i węglowodany może spowodować większe przetłuszczanie się włosów. Naszym kosmykom nie służy również alkohol)
  • dziedziczne skłonności do gromadzenia się sporej ilości sebum

Eksperci twierdzą, że mężczyźni powinni myć włosy codziennie lub co drugi dzień zaś kobiety raz na dwa, lub trzy dni. Oczywiście wszystko zależy od stopnia przetłuszczania się i stosowanego szamponu. Jeśli musisz myć głowę codziennie lub co drugi dzień wybieraj szampony delikatne, które nadmiernie nie wysuszają skóry. Agresywne środki myjące wywołują odwrotny efekt, a nawet powodują podrażnienia oraz alergie. Dłuższe wcieranie szamponu w głowę nie sprawi, że kosmyki będą czystsze. Możesz uzyskać wręcz odwrotny efekt i po wysuszeniu będą wyglądać, jakby wcale nie zostały umyte.

Więcej cennych porad znajdziesz na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : perfecto.guru

Reply