Nigdy nie mów hop, zanim nie przeskoczysz. Poznajcie sportowców, którzy zapomnieli o tej zasadzie

Sportowcy latami ćwiczą w pocie czoła, poświęcając uprawianiu danej dyscypliny cały swój wolny czas, pieniądze, a nawet życie rodzinne i uczuciowe. Nagrodą za ich trud i poświecenie jest radość i duma z wygranej na mecie.

Żaden zawodnik przed przekroczeniem linii mety czy przed potwierdzeniem wyniku przez sędziów (w zależności od dyscypliny) nie powinien zaczynać świętować sukcesu. Czasem taka przedwczesna radość może tylko przyczynić się do niespodziewanej klęski.


sport-p


Sportowiec, który pozostawił rywali daleko w tyle traci na czujności. Wie, że nagroda czy medal są już na wyciągniecie ręki, więc dekoncentruje się czując smak triumfu. Z takiej chwili nieuwagi mogą skorzystać inny zawodnicy, którzy wciąż w pełnym skupieniu walczą o najwyższe laury.

Koncentracja sił to podstawa sportowego sukcesu

sport-1


O tym, że nie warto zbyt wcześnie radować się z wygranej pokazuje poniższa kompilacja filmików z zawodów sportowych. Niestety ich uczestnicy zatriumfowali zbyt wcześnie i niepotrzebnie, bo wygraną sprzed nosa zwinął im ktoś inny. Wszyscy sportowcy powinni uczyć się na ich nieroztropności, że nie warto świętować sukcesu, skoro nie ma się 100% pewności, co do rozstrzygnięcia wyników konkrecji.

Ich sportowe tragedie rozbawiły internet

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply