12 zdań, których twoje dziecko nie powinno od ciebie słyszeć. To ważne, jeśli chcesz mieć dobry kontakt z maluchem

Dzieci są bardzo wrażliwe na słowa, zwłaszcza rodziców, których uważają za swoich obrońców i chcą by byli z nich zadowoleni. Dzieci uwielbiają być chwalone, jednak czasem trzeba im powiedzieć coś, czego nie chcą słuchać i wolą robić co im się podoba. To jak rodzice będą się odnosić do dziecka, wpłynie na całe jego życie. 

Słowa wypowiadane w gniewie mogą zranić dziecko i sprawić, że nie będzie ufało rodzicom. A wystarczy opanować nerwy i użyć odpowiednich słów. Nieraz jest ciężko, ale to rodzice mają być mądrzejsi od dzieci.male1. Kiedy dziecko się bawi

Często dziecko nie chce wracać do domu, podoba mu się zabawa i nie ma zamiaru jej przerywać. Następuje kłótnia, którą najczęściej rodzic kończy słowami „Idziemy! Bo ja tak mówię!„. Dziecko nadal się opiera. Zamiast tego powiedz dziecku, co jeszcze musicie zrobić, dlaczego trzeba już iść. „Wiem, że chcesz się bawić, ale musimy iść, żeby zrobić razem pyszną kolację. Wrócimy tu jutro.

1


2. Kiedy płacze

Przeważnie na początku chce się dziecko uspokoić, ale gdy to nie działa dziecko słyszy „Przestań płakać! Natychmiast!„. Zamiast tego spróbuj odwrócić uwagę dziecka, powiedz: „Wiem, że ci smutno mi też czasami. Chodź pobawimy się razem to poprawi ci humor.

2


3. Kiedy dziecko nie chce jeść

To poważny problem, który spędza sen z powiek rodzicom. W koło powtarzają „Jak nie będziesz jadł to nie urośniesz, będziesz chudy i mały.” Dziecko nic sobie z tego nie robi. Spróbuj je zmotywować pozytywnie: „Jak zjesz te warzywa to będziesz silny jak siłacz.” lub „Marchewka działa na oczy są wtedy wielkie i piękne

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply