By zwrócić uwagę na problem bezdomności zorganizowano konkurs fotograficzny. Nadesłane z całego świata zdjęcia okazały się wstrząsające

Dom to azyl, który każdy powinien mieć,

Ludzkie losy układają się bardzo różnie i niektórzy popadają w ogromną biedę. Utrata pracy, rozwód, choroba, wypadek losowy – to jedne z częstszych przyczyn ubóstwa, które sprawia, że ludzie są zmuszeni opuścić swoje dotychczasowe domy i zamieszkać na ulicy lub koczować na dworach.

Bezdomność to stan urągający godności człowieka, gdyż nie pozwala mu na normalne funkcjonowanie, chociażby zachowanie higieny. Trzeba więc z nim intensywnie walczyć, bo nikt nie zasługuje na to, by grzebać po śmietnikach i spać na krawężniku.

Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że na świecie około 100 milionów ludzi nie ma własnego dachu nad głową. Życie tych osób to codzienna walka o przetrwanie, dlatego wiele organizacji rządowych i pozarządowych wspiera osoby bezdomne.

Chcąc uświadomić wszystkim, że bezdomność to prawdziwy dramat, obok którego nie można przejść obojętnie, portal photocrowd.com zorganizował konkurs fotograficzny, którego głównym tematem były właśnie osoby pozbawione stałego miejsca zamieszkania.

Fotografie nadeszły z całego świata i do głębi poruszyły jurorów, którzy postanowili wybrać kilkanaście najlepszych prac i pokazać je światu. Patrząc na te zdjecia trudno nie uronić łzy smutku nad tym, że ludzie są zmuszeni do życia w tak uwłaczający sposób.

Wszystkie wyróżnione w konkursie fotografie, znajdziecie na kolejnych stronach artykułu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply