Kolejne ostrzeżenie! Nie zamieszajcie zdjęć dzieci w serwisach społecznościowych! Konsekwencje mogą być tragiczne…

Upalne dni skłaniają do wypoczynku nad wodą. Szczególnie na wakacjach bardzo popularne są rodzinne wypady nad jeziora czy kąpieliska. To również doskonała okazja do zrobienia kilku fajnych zdjęć, którymi później można pochwalić się przed znajomymi. Często widać na nich dzieci w skąpych strojach kąpielowych bawiące się z opiekunami na plaży.

Dorośli ochoczo wrzucają takie zdjęcia na serwisy społecznościowe i rzadko kiedy zastanawiają się, jakie mogą być tego konsekwencje. Mimo że robią to nieświadomie, narażają swoje dzieci na realne niebezpieczeństwo. Przeczytajcie, dlaczego lepiej podarować sobie zamieszczanie takich fotografii.

1


1. Mogą wpaść w niepowołane ręce

Fotki dzieci często trafiają do „kolekcji” pedofilów. Tacy ludzie chętnie pobierają fotografie roznegliżowanych maluchów i wykorzystują je w wiadomym celu. Później wymieniają się nimi z „kolegami”.

4


1. Zachęta dla pedofilów

Istnieje zagrożenie, że mogą namierzyć twoje dziecko. Im więcej o nim piszesz i oznaczasz miejsca, w których przebywa, tym większe prawdopodobieństwo, że padnie ofiarą napaści seksualnej.

2


3. Brak kontroli nad zdjęciem

Twarz twojego dziecka może być użyta przez zboczeńców do tworzenia fikcyjnych kont i pozyskiwania zaufania innych dzieci.

Dalsza cześć na drugiej stronie! 

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : heftig.co

Reply