Czy znasz koty od tej strony? Zobacz intrygującą sesję zdjęciową litewskiego artysty!

Miłość do fotografii oraz kotów może przynieść niezwykłe efekty, o czym świadczy sesja zdjęciowa wykonana przez Andriusa Burbę, ukazująca koty z  niezwykłej perspektywy.

Inspiracją dla artysty do zorganizowania sesji zdjęciowej były przygotowania do  Międzynarodowej Wystawy Kotów w Wilnie.  Jak twierdzi sam autor, pomysłów było wiele, ale wizja sfotografowania kotów „od spodu” wydawała się najciekawsza. Podpowiedzią okazał się również Internet, ponieważ przypadkowe zdjęcia kotów „od dołu” były już publikowane. Pomysł nie był więc nowatorski, ale nikt wcześniej nie zrealizował go w tak profesjonalny sposób.


1. Srebrny władca.

Do sesji celowo wybrano różne koty i ustawiono je w odmiennych pozach, dzięki czemu zdjęcia stały się jeszcze ciekawsze.

koty-1


2. Kawowe łapki.

Największą uwagę na zdjęciach przykuwają łapki kotów. Czyż nie są słodkie?

koty-2


3. Przyczajony tygrys.

Andrius Burba uważa sesję za sukces, nie tylko ze względu na efekty swojej pracy, ale również dlatego, że dowiedział się nowych rzeczy o kocich zachowaniach. Jak sam przyznaje, wykonując te zdjęcia, chciał nie tylko osiągnąć efekt artystyczny, ale również pokazać koty i ich reakcję w szczególnej sytuacji: kiedy są podglądane.

koty-4


4. Czarny, ale czy pechowy?

koty-6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dose.com

Reply