Fotograf zrobił zdjęcia ludziom nago i w ubraniach. Czy jesteś w stanie zgadnąć, które jest które?

Dylanowi zależało na szczerych reakcjach ludzi. Poprosił więc kobiety, by tego dnia zrezygnowały z makijażu, dzięki któremu mogłyby poczuć się pewniej, bardziej „ubrane”. Chciał odkryć, ile tak naprawdę jest w stanie zdradzić nasza twarz. Wyniki eksperymentu wahały się od bardzo subtelnych do kontrastowych reakcji niewerbalnych. Od lekkiego uśmieszku lub ledwie zauważalnej iskry w oczach po rumieniec i śmiech – każda osoba miała na twarzy wyjątkową emocję.

Projekt, choć postawiono w nim konkretne pytanie, nie odpowiedział na nie, wręcz przeciwnie, powstały kolejne, np. o stereotypy dotyczące płci, jak postrzegamy naszą nagość i czy faktycznie kobiety można uznać za wstydliwe, a może to właśnie mężczyznom to ubrania pozwalają czuć się ze sobą lepiej?

Co ciekawe zauważono też, że ludzie wybierają fotografie zgodnie ze swym własnym podejściem do nagości. Zastanówcie się więc sami, czy wybieracie ludzi uśmiechniętych, bo sami dobrze czujecie ze swym ciałem i tak wam się kojarzy nagość, a zdziwionych, zaskoczonych, czy zniesmaczonych, bo tak postrzegacie bycie nagim reakcję na to?

Na następnej stronie znajdziecie całą galerię zdjęć przed i po rozebraniu. Być może znajdziecie coś, co łączy rozebrane? My już mamy swoje typy.

Nie zapomnij przejść na następną stronę.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply