Zdjęcia tego rodzeństwa chwytają za serce. To cudowny dowód na to, że nawet w kruchym ciele, może się mieścić wielki duch

To starsze rodzeństwo powinno opiekować się tym młodszym.

Starsi bracia, czy siostry powinni/y chronić i otaczać opiekuńczym ramieniem swoje małe rodzeństwo. To oni, jako osoby dojrzalsze i mądrzejsze, powinni czuwać nad tymi mniejszymi, dbać o to, by nie działa im się krzywda, wspierać. Czasami jednak dochodzi do sytuacji, kiedy wszystko staje na głowie.

Wtedy na co dzień obwiązujące zasady przestają się liczyć, a dzieci do tej pory chronione stają oko w oko z brutalnością naszego świata.  Ogromna większość dopiero wtedy udowadnia swą dojrzałość. Dziecięca troska to najlepszy dowód na to, że nawet wątłe i kruche ciała w głębi kryją wielkiego ducha. Dzieci wiedzą i rozumieją, dużo więcej niż nam się wydaje. Ich mądrość objawia się jednak w sytuacjach, których nie życzylibyśmy nikomu.

Kiedy ich dotychczasowe życie, otoczone ochronną bańką, staje na głowie, ich rodzina się rozpada, dotyka ją strata lub choroba, na barki dzieci spada ciężar, który nosili dorośli.  Jak cudownie Ci mali ludzie radzą sobie z tym ciężarem pokazuje przykład 7-letniego Zhao Wenana z Chin. Ten mały chłopiec jest niewiele wyższy od szpitalnego łóżka, mimo to dzielnie pchał na nim swą siostrę, gdy ta wymagała natychmiastowej pomocy. Dziewczyna trafiła do szpitala w okrutnym bólu, brat jednak nie ustawał w jej pocieszaniu.  Słowa jego pokrzepienia kruszą najtwardsze lody.

Poznasz je przechodząc na drugą stronę.

ozerwaną nerką. Jej stan mógł okazać się na tyle poważny, że dziewczyna trafiłaby na stół operacyjny. Płakała więc z bólu i strachu. Jedyną osobą, która ja pocieszała był jej młodszy 7-letni brat. Mały Zhao wiedział jednak, jak wesprzeć chorą siostrę. – Droga siostro, nie płacz, ja zawsze będę przy Tobie – powiedział mały chłopiec z niespotykaną dojrzałością. Jego spokój ukoił nerwy i ból starszej siostry i do łez rozczulił internautów.

Czułość, z jaką opiekował się dziewczyną, dojrzałość i opanowanie stało się powodem niezliczonych pochwał, które spłynęły pod jego adresem z całego świata. Zdjęcia anonimowego fotografa najpierw pojawiły się na China Daily potem zaś obiegły cały internet. To kolejny dowód na to, jak mądre i kochające potrafią być dzieci. Nie wiadomo, jak dzisiaj ma się cierpiąca dziewczyna, jednak z takim opiekunem i tyloma dobrymi życzeniami od tylu ludzi, wszystko musiało się dobrze skończyć.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifedaily.com

Reply