6 powodów, dlaczego NIE WOLNO publikować zdjęć dzieci w Internecie

W dobie portali społecznościowych wiele osób odczuwa nieodpartą chęć do zamieszczania na nich zdjęć swoich pociech oraz wielu informacji. Mamy i tatusiowie chcą pokazać, jak zdolne i mądre dziecko mają, jednak czasami pozornie niewinne informacje mogą być wykorzystane w złym celu.

Z tego powodu warto wiedzieć, dlaczego lepiej zastanowić się dwa razy niż umieścić zdjęcie, przez którego można żałować całe życie. Normalnym ludziom nie mieści się w głowie, że takie informacje mogą być źle wykorzystane i stanowić zagrożenie dla życia dziecka. Jednak świat nie jest tak dobry, jak w dziecięcych kreskówkach.1. Zdjęcia zawierają lokalizację

Czy to szkoła, czy top świetlica, czy pozalekcyjne zdjęcia. Zdjęcia często wyświetlają się wraz z lokalizacją, a to może sprawić niebezpieczeństwo na twoje dziecko.

1-a


2. Pokazujesz pasje i hobby dziecka

To bardzo niebezpieczne, dzieci są z natury ufne. Ktoś, kto wie czym dziecko się interesuje, może np. podszyć się pod rodzica koleżanki z zajęć tanecznych. Zdobyć zaufanie dziecka i je skrzywdzić.

2-a


3. Dokumenty i dyplomy dziecka

Pierwszy dowód czy świadectwo… lubimy się tym chwalić, ale niesie to za sobą niebezpieczeństwo, że dane twojego dziecka trafią w niepowołane ręce.

3-a

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply