Po 32 godzinnej operacji lekarze ze zmęczenia zasnęli na podłodze. Nie sposób być obojętnym na to, co się zobaczyło.

Fotografia została wykonana w szpitalu w południowej części chińskiej prowincji Fujian w Chinach. Przedstawia dwóch wyczerpanych chirurgów, którzy właśnie zakończyli trwającą 32 godziny operację.

Rozpoczęła się o 8:30 w sobotę, a zakończyła o zachodzie słońca następnego dnia.

3


Pacjent miał tętniaka i guza pnia mózgu. Musieliśmy usunąć oba zagrożenia w czasie jednej operacji. To było trudne i ryzykowne zadanie. Gdybyśmy się pomylili, mogłoby to mieć dla pacjenta fatalne konsekwencje — powiedział chirurg Chen Zyanpin.

Krewny operowanego, Bakin Khan widząc, że operacja trwa tak długo, zaczął się martwić, czy wszytko jest w porządku i czy lekarze mają siłę, żeby jeszcze pracować.

1


Całe szczęście wszystko zakończyło się powodzeniem, a dzielni lekarze stali się prawdziwymi bohaterami. Padli zmęczeni na szpitalną podłogę i ktoś z personelu zrobił im zdjęcie, które szybko rozprzestrzeniło się w serwisach społecznościowych.

Nie tylko ja zrobiłem co w mojej mocy dla dobra pacjenta. Na świecie jest mnóstwo podobnych chirurgów, tylko po prostu się o nich nie mówi — dodał skromnie Chen.

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : marketium.ru

Reply