Jeśli zawsze chcesz mieć mocne i zdrowe serce, to koniecznie zadbaj o to, by te produkty znalazły się w twojej diecie

Kłopoty z sercem w ostatnich dekadach stały się jedną z podstawowych przyczyn zgonów ludzi i to niemal na całym świecie. Stres, brak ruchu oraz niezdrowe jedzenie, to główne przyczyny takiego stanu rzeczy. 

Serce to bardzo zapracowany organ, więc wymaga szczególnej troski z naszej strony. Zaniedbanie zdrowia serca może mieć bardzo poważne konsekwencje, niosące ze sobą śmiertelne ryzyko (zawał, udar). Dlatego lepiej postawić na profilaktykę i żyć tak, by ograniczyć czynniki obciążające pracę serca. Dobrym krokiem będzie zmiana diety i wybór zdrowych produktów, które wzmocnią pracę mięśnia sercowego.


heart-pas


Oto lista 19 produktów, których spożywanie szczególnie wspomaga pracę serca i układu krwionośnego. 

1. Łosoś

Łosoś jest uważany za jedną z najzdrowszych ryb, gdyż zawiera zdrowe kwasy tłuszczowe. Jego jedzenie pomaga obniżyć poziom cholesterolu i zapobiega podwyższaniu się poziomu trójglicerydów. Jeśli akuratnie nie możecie kupić w łososia, to wybierzcie tuńczyka, śledzia lub makrelę.

heart (8)


2. Sok pomarańczowy

W 100% naturalny sok pomarańczowy jest bogaty w antyoksydanty, które wspierają pracę naczyń krwionośnych oraz obniżają ciśnienie krwi, dlatego tak dobrze wpływa na serce. Dodatkowo dwie szklanki świeżego soku pokryją dzienne zapotrzebowanie na witaminę C i dostarczają innych witamin i minerałów.

heart (12)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply