Ludzie kupują je w poczuciu, że dbają o zdrowie. Niestety to błąd, bo napoje dietetyczne lub light, mają w rzeczywistości fatalny wpływ na organizm

Właściwa dieta to najlepsze źródło zdrowia.

Większość produktów dostępnych w sklepach napakowanych jest chemią, konserwantami i sztucznymi substancjami słodzącymi. Coraz trudniej jest więc wybrać naprawdę wartościowy produkt spożywczy, który nie będzie negatywnie wpływał na zdrowie, zwłaszcza że producenci manipulują przekazem reklamowym.

Od kilku lat panuje moda na „bycie fit”. Trend ten sprawił, że sklepowe półki zalały produkty dietetyczne lub light. Z założenia miały być zdrowsze, bo pozbawione dużej ilości cukru czy tłuszczu, ale czy rzeczywiście tak jest? Nie do końca. Szereg różnych analiz wykazał, że ich skład pozostawia wiele do życzenia.

Problemem napoi dietetycznych i light zajęła się Susan E. Swithers, profesor psychologii, behawiorystka i neurolog z Purdue University w Indianie (USA). Badaczka ustaliła, że częste ich spożywanie wcale nie jest zdrowie, wręcz przeciwnie – szkodzi!

O pięciu negatywnych skutkach picia napoi dietetycznych i light, które na podstawie różnych uniwersyteckich badań wyróżniała profesor Swithers, przeczytacie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : shareably.net

Reply