Boli już od samego patrzenia! Aż trudno uwierzyć, że ten okrutny zabieg jest praktykowany do dziś!

Doglądanie bandażowania było zadaniem matek. Musiały dobrze się postarać bowiem krótkie i zdeformowane stopy były kartą przetargową podczas swatania. Umożliwiały szybki awans społeczny i wzbogacenie się całej familii. Najkrótsze stopy nazwane „złotym lotosem” miały 7-10 centymetrów długości! Początkowo zabieg ten stosowano wyłącznie u dziewczynek z wyższych klas społecznych, które nie musiały ciężko pracować. Z czasem obyczaj przyjął się również w niższych klasach.

Zdeformowane stopy miały także erotyczny podtekst. Były tematami wierszy i przeróżnych opowiadań. Porównywano je do lilii lub tarczy Księżyca w nowiu. Rolę fetyszu pełniły także bandaże oraz miniaturowe buciki, które nosiły na malutkich stopach Chinki. Podobno zapach materiału był przepiękny! Kiedy powstała Republika Chińska (1912 rok) zwyczaj ten został zakazany, jednak nie wszystkie panie od razu z niego zrezygnowały. Podobno jeszcze w dzisiejszych czasach można spotkać osoby, które go praktykują.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : food.ndtv.com, divergence-images.com, difundir.org, urlaub-nordsee-zeeland.npage.de,

Reply