Regularnie budzisz się w nocy? Bywasz niespokojny o określonych porach dnia? Takie problemy wiele mówią o twoim zdrowiu

Ciało jest doskonałym źródłem informacji na temat swojej kondycji, trzeba tylko umieć je słuchać i czytać znaki jakie daje. Nawet z pozoru błahe zachowania mogą bowiem świadczyć o różnych problemach zdrowotnych.

Bardzo ważnym czasem dla ludzkiego organizmu jest noc, gdyż stwarza możliwość regeneracji i odpoczynku podczas snu. Niestety u niektórych osób ów sen jest zakłócany przez niespodziewane przebudzenia, które często występują w podobnych porach. Wszystkie osoby, którym się to regularnie zdarza, powinny bardziej zainteresować się swoim zdrowiem, bo pobudki w konkretnych godzinach mogą wskazywać na określone dysfunkcje organów wewnętrznych i problemy natury psychologicznej.


night-waking-and-health-p


Wszelkie zakłócenia w zegarze biologicznym człowieka powinny być jak żółte światło ostrzegawcze. Najbardziej odstępstwa od normy w funkcjonowaniu organizmu widać w nocy, ale również spadki formy w ciągu dnia są sygnałem, że coś może być nie tak. Jeśli budzicie się w nocy lub o określonych porach dnia dopada was drastyczny spadek formy, rozdrażnienie czy irracjonalne poczucie lęku, to koniecznie zapoznajcie się z poniższymi informacjami, dotyczącymi funkcjonowania zegara biologicznego człowieka.

Filozofia Feng Shui postuluje, że określone godziny doby są powiązane z poszczególnymi narządami w ciele człowieka i z odczuwanymi przez niego stanami emocjonalnymi

night-waking-and-health-2


Pobudki w nocy czy rozdrażnienie w ciągu dnia, które występują od czasu do czasu są czymś normalnym i nie powinny stanowić powodu do niepokoju, ale jeśli zdarzają się niemal codziennie to mogą świadczyć po niższych problemach.

Pobudki między godziną 21.00 a godziną 23.00

Problemy z tarczycą i z nerwami 

Jeśli budzisz się dość wczesną porą, niemal tuż po zaśnięciu to możesz mieć kłopoty z nadczynnością tarczycy. Na takie pobudki ma też wpływ stres przeżywany w ciągu dnia, więc pierwszym krokiem do spokojnego odpoczynku powinno być kompletne wyciszenie złych emocji przed snem.

night-waking-and-health-3

Zapraszamy na kolejne strony artykułu, gdzie znajdziecie więcej informacji o zakłóconej pracy zegara biologicznego. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : aol.com

Reply