7 znaków świadczących o tym, że wychowujesz zepsute dziecko. Nie bagatelizuj tego!

3. Dziecko dostaje napadów złości, gdy nie dostaje tego, czego chce

Rodzice nie powinni tego lekceważyć. Wszyscy doskonale wiedzą, że takie zachowanie jest powszechne u zepsutych dzieci, jednak nie dotyczy to maluchów. Małe dzieci często nie wiedzą jak wyrazić swoje emocje, więc zaczynają jęczeć, płakać, obrażać się lub wpadać w furię. Na tym etapie nie musisz się obawiać. To tylko oznaka, że maluch potrzebuje wsparcia i zrozumienia. Jeśli jednak dziecko osiągnęło wiek szkolny i nadal zachowuje się jak dwulatek, z pewnością manipuluje rodzicami.

4. Dziecko traktuje rodziców tak jak rówieśników

Jeśli dziecko jest rozpieszczone, to nie jest to jego wina, tylko wina rodziców. To znak, że opiekunom nie udało się ustanowić ścisłych zasad. W rezultacie dziecko nie odczuwa władzy rodzicielskiej. Wierzy, że ma to samo miejsce w hierarchii rodziny co dorosły, dlatego śmiało pozwala sobie na odważne zachowania.

5. Dziecko nie uznaje autorytetu i często kłóci się z dorosłymi

Czy kiedykolwiek spotkałeś rodziców, którzy zawsze chronią swoje dzieci i dbają o ich interesy, nawet jeśli zrobią coś złego? Zapewne tak. Z jednej strony jest to naturalny wzór zachowania, ale jeśli rodzice zawsze biorą stronę dzieci, dają im do zrozumienia, że zawsze mają rację, zawsze wygrywają, a inni są głupcami, którzy nic nie wiedzą. Poza tym rodzice są autorytetami zepsutego dziecka, więc nie ma szans, aby kiedykolwiek szanowali kogo innego.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply