Po obejrzeniu tej sesji inaczej spojrzysz na dzieci z zespołem Downa

Autorka artykułu dorastała z siostrą, która miała zespół Downa. Uważa, że Diana była najlepszą rzeczą jaka, mogła przytrafić się jej rodzinie. Ona nauczyła ich, czym jest prawda, jak wygląda bezwarunkowa miłość i jak można iść przez życie bez zmartwień. Rozświetlała każde pomieszczenia, w które weszła, a ludzie zawsze zwracali uwagę na jej słodką osobowość. Autorka, kiedy cofa się myślami do dzieciństwa, automatycznie przechodzi do wspomnień związanych z siostrą. Rodzina była bardzo silnie związana emocjonalnie ze sobą. Każdy, kto obserwował tę rodzinę wiedział, że są bardzo szczęśliwi. Rodzice dali Dianie wszystko, aby mogła żyć pełnią szczęścia.

Odkąd autorka artykułu zaczęła zajmować się fotografią, postanowiła fotografować dzieci z zespołem Downa. Wybrała je dla własnej przyjemności, niezwykle dużo radości sprawia jej obcowanie z takimi dziećmi. Celem sesji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zespołu Downa. Chciała być w stanie zamienić swoje zdjęcia na działa sztuki, które uchwycą prawdziwe piękno osób z zespołem Downa. Nic nie sprawa jej więcej radości niż obcowanie z ludźmi mającymi zespół Downa. Wszystko w nich wywołuje uśmiech na jej twarzy. Ma nadzieję na to, że zdjęcia będę udostępnione, by jak najwięcej ludzi mogło zobaczyć, jakim błogosławieństwem dla rodziny jest dziecko z zespołem Downa.

Po wykonaniu tej sesji zdjęciowej jedna z matek zagrożona posiadaniem dziecka z Zespołem Downa powiedziała, że 92% matek usuwa takie dzieci. Stawka aborcji w tym przypadku jest znacznie wyższa niż w innych. Powiedziała też, że na pewno zdjęcia, które powstały pomogą obniżyć ten wskaźnik. Autorka zdjęć, chce by ludzie zastanowili się, jeśli usłyszą, że ich dziecko będzie miało zespół Downa. Takie dzieci bowiem dają tyle miłości, ciepła i według niej są błogosławieństwem dla rodziny.


1

2 3 4 5 6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : Facebook

5 komentarzy

  1. Anna Ch.
  2. Anna Ch.
  3. Duśka
  4. Duśka
  5. Anna Ch.

Reply