Zespół Rockin’1000 to najbardziej nietuzinkowa kapela na świecie, gdyż liczy około 1200 członków! Posłuchajcie, jak nieziemsko grają

Miliony ludzi na całym świecie nie wyobraża sobie życia bez muzyki, dotyczy to zarówno słuchaczy, jak i twórców. A co się stanie, gdy tysiące fanów jednego gatunku skrzyknie się, by zrobić coś razem? Powstanie mega zespół, który poderwie każdą publikę. 

Zespół Rockin’1000 jest bardzo nietypową formacją, która powstała w sumie przypadkowo. W ubiegłym roku około 1000 osób zebrało się, by wspólnie zagrać przebój Learn to Fly zespołu Foo Fighters. Takie przedsięwzięcie miało zachęcić muzyków do odwiedzenia podczas trasy koncertowej Ceseny, włoskiego miasta. Lider zespołu Foo Fighters Dave Grohl, docenił pomysłowość swoich fanów i obiecał występ, ale na tym historia formacji Rockin’1000 się nie zakończyła.


Rockin-1000


Niesamowity występ 1000 muzyków podbił serca internautów, a jego nagranie na kanale TouTube oglądnięto już ponad 32 miliony razy! Sukces projektu zaskoczył jego twórców, którzy postanowili kontynuować tą niesamowitą przygodę i zorganizowali kolejne mini koncerty. Formacja Rockin’1000 to specyficzny zespół, ponieważ nie ma swoich utworów i nie koncertuje, lecz gra okazjonalnie covery największych przebojów rocka.

By taka kapela zagrała potrzebna jest spora przestrzeń

rockin-1000-1


Występ 1000 do 1200 osób (liczba członków zespołu cały czas rośnie) robi niewiarygodne wrażenie. Setki perkusistów, wokalistów i gitarzystów tworzą jedność, a ich gra sprawia, że ciarki idą po plecach. Uczestnictwo w takiej formacji to cudowne przeżycie i wielka radość, dlatego grającym tam osobom można szczerze pozazdrość udziału w tym unikalnym przedsięwzięciu. Przekonajcie się sami, że jak gra Rockin’1000 i posłuchajcie trzech wielkich hitów rocka w ich aranżacji.

Utwór Learn to Fly w wykonaniu Rockin’1000

Chcecie posłuchać jak Rockin’1000 wykonuje słynny przebój Smells Like Teen Spirit? Koniecznie odwiedźcie kolejną stronę. 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : uproxx.com

Reply