Przeczytanie tej historii zajmie ci zaledwie 2 minuty, ale przesłanie jakie ze sobą niesie ta opowieść, zapamiętasz na zawsze

Chyba każdy chce być dobrym człowiekiem, ale jak to zrobić? Wystarczy pamiętać o tym, co jest najważniejsze w życiu i nigdy nie pozwolić, by negatywne emocje kierowały życiowymi wyborami. Ta krótka historia, którą znajdziecie poniżej, przypomni wam o tym, zmusi do refleksji nad własnym zachowaniem oraz będzie wskazówką pokazującą, jak być porządnym człowiekiem. 

Było raz dwóch braci, którzy mieszkali tuż obok siebie. Przez 40 lat żyli w zgodzie, miłości i harmonii, pomagając sobie w trudnych sytuacjach. Niestety pewnego dnia bracia ostro się pokłócili i już nie potrafili znaleźć ze sobą wspólnego języka. Zerwali kontakt i unikali siebie jak ognia. Wszystko miało się zmienić, gdy do drzwi starszego brata zapukał nieznajomy mężczyzna…


bracvia-pas


Przybysz okazał się być cieślą, który szuka pracy. Starszy brat od razu pomyślał, że nadarzyła się świetna okazja, by jeszcze bardziej odseparować się od brata-sąsiada i poprosił stolarza, by zbudował 2-metrowy płot przy granicy ich posesji, przebiegającej na rzeczką. Okłamał rzemieślnika, że mieszka tam uporczywa sąsiadka i że płot zagwarantuje mu wreszcie spokój. Gdy szczegóły zostały omówione, cieśla zabrał się do pracy, a starszy brat pojechał do pobliskiego miasta.

Jeden brat postanowił odgrodzić się od drugiego płotem

wood-fence-466106_960_720


Stolarz ciężko pracował przez cały dzień, ale efekt jego pracy był zupełnie inny niż oczekiwał tego zleceniodawca. Wieczorem okazało się, że zamiast płotu nad rzeczką stanął śliczny mostek, łączący oba brzegi. Gdy młodszy brat go zobaczył, uznał, że jest to gest pojednania ze strony starszego brata i wyszedł ku niemu, wyciągając rękę na zgodę. W ten sposób bracia spotkali się na środku mostku i podali sobie ręce, wybaczając ostre słowa, jakie padły w ostatnim czasie.

Lepiej budować mosty niż je za sobą palić

prica-dvije-minute-most-620x349


Mężczyźni byli bardzo wdzięczni stolarzowi za ten fortel, ponieważ gdyby nie on, jeszcze miesiącami, a być może latami, tkwiliby w swej złości i zacietrzewieniu. A jak się okazało, potrzebna była tylko niewielka zachęta, by ujrzeć szanse na rozejm i powrót od dobrych stosunków. Bracia zaproponowali cieśli gościnę, chcąc w ten sposób podziękować mu za pomoc w naprawieniu rodzinnych relacji. Ten niestety odmówił i powiedział coś, co dogłębnie poruszyło braćmi.

Dzięki sprytnemu stolarzowi, bracia znów uścisnęli sobie dłonie

hand-819279_960_720


Stolarz nie przyjął zaproszenia, mówiąc braciom: „Musze iść dalej, ponieważ jest jeszcze tyle mostów do zbudowania”. To jedno proste zdanie uświadomiło bohaterom tej opowieści, ile ludzi na całym świecie bezsensownie się kłóci i nawet nie szuka okazji do zgody. Wizyta cieśli uświadomiła mężczyznom, że choć ludzie mogą się różnić, to nie powinni skreślać siebie na wzajem. Gdy pojawia się konflikt należy go rozwiązać, ponieważ im dłużej on trwa, tym trudniej zakończyć go pozytywny w sposób.

Pamiętajcie, zawsze jest dobry moment, aby kogoś przeprosić, pogodzić się i wybaczyć doznane przykrości.

children-1149671_960_720

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : virealno.com

Reply