Chiński artysta przez 4 lata rzeźbił w jednym kawałku drzewa. Efekt jego pracy zapiera dech w piersiach!

Rzeźbienie w drewnie wymaga czasu, cierpliwości i opanowania. Te wszystkie cechy posiada Zheng Chunhui, artysta, który poświecił cztery lata swojego życia na pracę z 13-metrowym pniem potężnego drzewa. W rezultacie stworzył imponujące dzieło, które nie ma sobie równych.

Rzeźba Zhenga inspirowana była XI-wiecznym zwojem, powstałym za czasów dynastii Song, ilustrującym święto Qingming odbywające się nad rzeką w mieście Bianjing (dziś Kaifeng). Współczesny artysta postanowił przedstawić tę panoramę w formie 3D, co zajęło mu aż 4 lata. Wysiłek włożony w pracę opłacił się, ponieważ rzeźba zachwyciła cały świat i przyciąga setki turystów do muzeum w Zakazanym Mieście, gdzie się znajduje.


drzewo-pas


Praca Zhenga jest bardzo szczegółowa i wymagała niezwykłej precyzji. Mężczyzna wyrzeźbił tysiące miniaturowych elementów, które wiernie odwzorowują świat sprzed wieków i nawiązują do historycznego zwoju. Rzeźba zdaje się tętnić życiem, jakby wszystko, co ją tworzy, przystanęło tylko na moment i za chwilę znów miało ożyć.

Praca jest monumentalna i nie ma sobie równych

drzewo-1


Dzieło Zhenga zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa, gdyż ma imponujące rozmiary: ponad 12 metrów długości, 3 metry wysokości i prawie 2,5 metra szerokości. Oglądanie jej z bliska na pewno jest wyjątkowym przeżyciem, ale jeśli w najbliższym czasie nie wybieracie się do Chin, możecie ją podziwiać na licznych fotografiach.

Artysta zadbał o najmniejszy szczegół ulicznego krajobrazu

drzewo-3


Tak wyglądało życie w XI-wiecznych Chinach

drzewo-4


Każdy metr rzeźby został wykonany z wielkim pietyzmem

Więcej zdjęć ukazujących z bliska pracę Zhenga, znajdziecie na drugiej stronie. 

drzewo-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : top1buzz.com

Reply