W Szkocji na świat przyszedł… zielony szczeniak! Do tej pory udokumentowano tylko dwa takie przypadki!

Decydując się na posiadanie zwierzęcia, trzeba być gotowym na niespodzianki.

Psy żyją w milionach domów na całym świecie i uznaje się je za najlepszych towarzyszy ludzi. Są mądre, wierne i odważne, dlatego tak bardzo je kochamy, a życie z nimi dostarcza wielu radości, czasem bardziej, a czasem mniej spodziewanych.

Hodowanie psa wymaga poświęceń, zwłaszcza jeśli ktoś zdecydował się na zakup samicy, ponieważ musi się liczyć z tym, że bez kastracji prędzej czy później pojawią się szczenięta, którymi trzeba będzie się zaopiekować, a kiedy nieco podrosną, znaleźć im nowy dom.

Louis Sutherland ze Szwecji jest właścicielem uroczej psinki o imieniu Rio. Niedawno okazało się, że podopieczna jest w ciąży i spodziewa się 5 szczeniąt. Wiadomość ta ucieszyła mężczyznę, który nie spodziewał się, że stanie się posiadaczem najbardziej wyjątkowego szczeniaka na świecie.

Poród przebiegał bez żadnych komplikacji, aż na świat przyszedł czwarty maluch. Ku zdziwieniu wszystkim szczeniak miał zieloną sierść, choć jego matka jest beżowym goldenem! Louis oczywiście zmartwił się wyglądem szczeniaka i pojechał do weterynarza wyjaśnić sprawę.

Na szczęście okazało się, że maluch jest zdrowy, a za kolor jego umaszczenia odpowiada zbyt duża ilość biliwerdyny, organicznego związku chemicznego o zielonym zabarwieniu, który wchodzi w skład psiego łożyska. Najwidoczniej musiał się przedostać do płynów owodniowych i zabarwić sierść szczeniaka. To bardzo rzadkie zjawisko, a zielony kolor umaszczenia ostatecznie blaknie i pies w dorosłym życiu wygląda normalnie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : nolocreo.com

Reply