Uwaga! Złodzieje kopiują numery kart płatniczych w banalny sposób. Zobacz, jak się przed tym zabezpieczyć!

Papierowe pieniądze stopniowo zastępują te elektroniczne. To niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie i zamiast nosić grubą gotówkę w portfelu, można zdecydować się na kartę, na której zgromadzone będą wszystkie zasoby finansowe.

Szacuje się, że w niedługim czasie pieniądz wirtualny zastąpi materialne środki. Już miliony osób na całym świecie rezygnują z gotówki, twierdząc, że jest zbyt kłopotliwa i o wiele łatwiej jest zapłacić za zakupy kartą lub telefonem.

Ogromną popularnością cieszą się karty zbliżeniowe. Zbliżeniówką można błyskawicznie zapłacić, przykładając ją do czytnika podanego przez sprzedawcę. To bardzo wygodne, bo nie trzeba przypominać sobie nawet PIN-u!

Czasy się zmieniają i zmieniają się również złodzieje oraz sposoby w jakie okradają ludzi. Kiedyś wystarczyło rozciąć torebkę, wyjąć portfel i oddalić się od ofiary, dziś jest już nieco inaczej. Oczywiście można zrobić to samo, ale w portfelu nie znajdzie się dużych pieniędzy, tylko karty płatnicze. Sprytni rabusie będą doskonale wiedzieć co z nimi zrobić, dlatego trzeba ich strzec jak oka w głowie.

Na kolejnych stronach przeczytasz o pewnej banalnej metodzie sczytywania danych z kart płatniczych bez konieczności wkładania łap do torebki. Nie uwierzysz, jak łatwo można wykraść niektóre informacje!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply